Zakończyły się już warsztaty „W sieci happy” - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Zakończyły się już warsztaty „W sieci happy”

DZIAŁALNOŚĆ > „Bezpieczni on – line”
Zakończyły się już warsztaty „W sieci happy”realizowane przez Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju  w ramach projektu „Bezpieczni on – line”, który otrzymał dotację w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W warsztatach wzięło udział ponad 120 uczniów z różnych szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu biłgorajskiego. Wśród uczestników byli uczniowie z Biłgoraja, Dereźni, Bukowej, Smólska, Bidaczowai Hedwiżyna. Podczas warsztatów trenerzy poruszali  zagadnienia związane z zagrożeniami prywatności w sieci. Ponadto  uczestnicy zajęć poznali konsekwencje nierozważnych działań online, w tym przez telefony komórkowe, wypracowali zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz poznali możliwe sposoby reagowania w sytuacji zagrożenia prywatności online. Podczas warsztatów powstało wiele ciekawych plakatów oraz komiksów, które będą już wkrótce będą publikowane na łamach portali informacyjnych.
                Równocześnie Fundacja prowadziła cykl spotkań i warsztatów „Świadomi w realu, bezpieczni w sieci”  dla zainteresowanych rodziców. Podczas tych spotkań rodzice dowiedzieli się, na jakie rodzaje zagrożeń płynących z Internetu narażone są współcześnie dzieci. Poznali sposoby bezpiecznego korzystania z sieci oraz dowiedzieli się jak świadome reagować na ewentualne zagrożenie bezpieczeństwa ich pociech i  gdzie szukać pomocy.
Następnym etapem projektu będzie opracowanie przez poszczególne grupy uczniów miniakcji dotyczących promocji świadomego korzystania z Internetu oraz bezpiecznego poruszania się w sieci. Najciekawsze pomysły otrzymają dofinansowanie i będą realizowane przez młodzież.
W projekcie zaplanowana jest również kampania edukacyjna oraz piknik na podsumowanie projektu. Mamy nadzieję, że wszystkie podejmowane działania przyczynią się do podniesienia świadomości wśród społeczności lokalnej na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
                

© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego