Warsztaty „ Spotkania z Innością” - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Warsztaty „ Spotkania z Innością”

DZIAŁALNOŚĆ

Data:10.05.2015
Autor: Agnieszka Neuman - Lipińska


Od października 2014 r. ruszył projekt „Spotkania z Innym ? – OK!” realizowany przez naszą Fundację w partnerstwie z Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju. Jednym z etapów tego projektu jest realizacja warsztatów obywatelskich  dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy przystąpili do projektu. Warsztaty takie odbywały się w listopadzie i grudniu 2014r.
Podczas warsztatów poruszana była tematyka praw człowieka, filantropii, aktywizacji w sprawy publiczne.  Wszystkie podejmowane zagadnienia niewątpliwie wpływają pozytywnie na przekonanie młodzieży, że warto interesować się tym, co dzieje się wokół nas, w regionie, w kraju czy na świecie.

Warsztaty zostały przyjęte przez uczniów z dużym entuzjazmem, głównym tego powodem był ich przyjazny charakter. Zamiast tradycyjnych wykładów prowadzone były w sposób aktywny, tak by każdy uczestnik brał udział w zajęciach. Jedną z licznych zalet warsztatów jest fakt, że nie mają one na celu jedynie uświadamiania, czy też wprowadzania nowych zagadnień, ale przede wszystkim polegają na rozmowie  o rzeczach, które mimo iż są powszechnie znane, tak często zostają zapominane.
Po zakończeniu warsztatów młodzież opracuje własne inicjatywy, których celem będzie zwalczanie wszelkich form dyskryminacji. Najciekawsze pomysły otrzymają dofinansowanie na ich realizację.

© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego