Spływ Kajakowy - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Spływ Kajakowy

DZIAŁALNOŚĆ
Bo każdy o tym wie, za rok znów spotkamy się

[link:1][/link:1]Podczas wakacji w Fundacji Pomocy Dzieciom Krzyk odbywały się zajęcia krajoznawcze, podczas których młodzi ludzie przygotowywali się do spływu kajakowego poznając techniki sztuki przetrwania.
13 sierpnia podopieczni fundacji z rodzinami oraz wolontariusze wyruszyli na trzydniowy spływ kajakowy Doliną Tanwii. Grupa wypłynęła z Rebizantów i dopłynęła do Króli. Pierwszy dzień był pełen przepraw przez dzikie zarośla, progi i zawalone konary drzew. Woda była zimna a często trzeba było do niej wchodzić aby przenosić kajak. Wieczorne ognisko i biwak w Borowych Młynach rozgrzało zmęczonych turystów. Do wieczornych gawęd, skeczów i śpiewów dołączyli turyści z Leżajska. Wieczorne i poranne śpiewogranie wpłynęło na nawiązanie nowych przyjaźni.

Kolejne dni obfitowały w poznawanie walorów przyrodniczych pięknej Doliny Tanwiii nowych atrakcji turystycznych na trasie. W tym roku gościem spływu był chłopiec reprezentujący kulturę romską z Szaflar, opowiadał o życiu współczesnych Romów w Polsce i ich historii, pięknie grał na gitarze umilając odpoczynek. Wolontariusze przybyli z Pomorza, Śląska, z Małopolski, stolicy i okolic, gdzie będą promować nasz region.
Spływ Kajakowy został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe.

[link:2][/link:2]   [link:3][/link:3]

© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego