Spływ Kajakowy Klubu Młodych Odkrywców - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Spływ Kajakowy Klubu Młodych Odkrywców

DZIAŁALNOŚĆ

W drugiej połowie sierpnia po raz kolejny Klub Młodych Odkrywców z Fundacji Pomocy Dzieciom Krzyk wyruszył na poszukiwanie przygód. Tym razem wyprawa trwała pięć dni i rozpoczęła się w Rebizantach w miejscu gdzie szlak wodny Tanwi i jest dziki - przez co bardziej atrakcyjny dla tych co lubią wyzwania a zakończyła w przepięknym ujściu Tanwi do Sanu. Rzeka była wyjątkowo płytka. W ciągu pięciu dni pokonali 120 km. Po drodze rozbijali obozy i sporządzali proste posiłki przy ognisku w Borowych Młynach, Pisklakach, Królach i Łazorach.

Do późnych godzin rozbrzmiewały śpiewy i historie z dawnych czasów. Atrakcją było śledzenie i fotografowanie spadających meteorytów. Młodzi ludzie podziwiali piękno naszych okolic i wspólnie wymyślali zabawy które pozwalały ochłodzić się w upalne dni sierpnia robiąc „żywą tamę”, indiańskie przebrania z trawy czy szybką mobilizację i skrzyknięcie całej grupy by zaskoczyć maruderów. Przyroda przybrzeżna zachwycała pięknem i zapachem a każdy odcinek rzeki był inny i fascynujący.


W spływie wzięło udział 54 osoby w tym podopieczni Fundacji i wolontariusze z różnych stron Polski (z wybrzeża, Śląska, stolicy, Lubelszczyzny) i z za granicy: z Ukrainy i Stanów Zjednoczonych Ameryk

© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego