Klub wolontariusza - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Klub wolontariusza

DZIAŁALNOŚĆ

Data: 27.06.2014
Autor: Agnieszka Neuman - Lipińska


Wolontariusze Fundacji Pomocy Dzieciom Krzyk między innymi organizują pokazy  naukowe w Klubie Młodych Odkrywców. Grupa Zuzanki organizowała Integracyjny Turniej Sportowy dla podopiecznych Fundacji i Zespołu Szkolno Rewalidacyjnego. Wolontariusze współpracują przy realizacji projektów

„Piękni, mądrzy i zdrowi świat odkrywać gotowi”
dofinansowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży i Fundację PZU.

„Klub Młodych Odkrywców”
dofinansowany przez Starostwo Powiatu Biłgoraj.


„Modelowe świata poznawanie przez konstruowanie”- dofinansowany przez firmę MODEL S. A.


zbiórce żywności przed Świętami Wielkanocnymi i pakowaniu paczek dla rodzin potrzebujących wsparcia..

Przez wakacje będzie przygotowywany projekt „ Z kulturą za pan brat”, dofinansowany przez Fundację PZU, którego głównym celem jest pobudzenie aktywności twórczej dzieci
i młodzieży z powiatu biłgorajskiego poprzez włączenie w działania kulturalne społeczności lokalnej i wyjazd do Warszawy na spotkanie ze zdobyczami kultury narodowej. Poprzez działania projektowe: warsztaty przygotowujące wyjazd, udział w półkoloniach, wycieczce do Warszawy, konkursie twórczości plastycznej i fotograficznej, wystawę prac, młodzież znajdzie sposób na pożyteczne i ciekawe spędzenie wolnego czasu, zaprzyjaźnienie się
z dziećmi w trudnej sytuacji życiowej i przekazanie im wzoru kulturalnego życia. Pragniemy, aby młodzież zrozumiała, że warto być twórczym, że warto rozwijać talenty, że otwartość i wrażliwość na sztukę daje ogromną satysfakcję i ubogaca wewnętrznie. Zamierzamy wyrobić w niej postawę odpowiedzialności i wiarygodności, a także dać miejsce, gdzie mogą się spotykać aktywni młodzi ludzie z całego powiatu, rozwijać
i tworzyć wspólne projekty.
Założeniem projektu jest nawiązanie więzi emocjonalnej ze stolicą Polski, poznanie historii, architektury, obejrzenie spektaklu w operze, poznanie zbiorów Muzeum Narodowego, spacer po Parku Łazienkowskim; rozbudzenie pasji twórczych poprzez plener fotograficzny, malarski, naukę piosenek o Warszawie.
Na zakończenie projektu zorganizowana zostanie wystawa prac plastycznych i zdjęć.


W warsztatach zorganizowanych przez Fundację Sempre a Frente: Spotkaniu Informacyjno -€Edukacyjnym nt. aktywności społecznej młodzieży. Główne założenia spotkania, to poszerzenie informacji na temat wolontariatu, możliwości zaangażowania młodzieży, mobilności młodzieży (działania międzynarodowe). Przedstawienie miejsca gdzie młodzież może uzyskać informacji na różne tematy które ją interesują. Spotkanie jest prowadzone przez doświadczonych trenerów (psychologów, doradców zawodowych).


20 maja młodzi wolontariusze fundacji pomagali w obchodach Dnia Bibliotek „Pociąg do czytania - bajkowe podróże po literaturze”, akcja czytelnicza odbyła się  w ramach przestrzeni S.O.W.A, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Fundacją Pomocy Dzieciom Krzyk w Biłgoraju. W imprezie, która odbyła się w Parku Solidarności uczestniczyły dzieciaki z Zespołu Szkół w Soli oraz biłgorajskie maluchy.
Na uczestników czekało moc atrakcji: puszczanie baniek dużych i małych, zabawy ruchowe, konkurs plastyczny, wspólne czytanie bajek oraz bajkowe postacie, z którymi można było zrobić sobie zdjęcie.
Wydarzenie miało miejsce w ramach Tygodnia Bibliotek 2014, którego tegoroczne hasło brzmi "Czytanie łączy pokolenia" . Działania mają na celu promocję czytelnictwa i biblioteki w której doświadczenie współgra z nowym spojrzeniem na rzeczywistość. Tym wydarzeniem został też  uczczony Jubileusz "650 lat w służbie książki" który przypada w 2014 roku.

30 maja w obchodach XXX-lecia Wioski Dziecięcej, organizując zabawy z chustą integracyjną , punkt „Przybij piątkę”, Niekończący się obraz, malowali twarze i kartonowe wigwamy z Firmy MODEL, robili olbrzymie bańki mydlane i prowadzili zabawy z chustą integracyjną.

1 czerwca w Integracyjnym Dniu Dziecka organizowanym przez Fundację Kresy 2000
w Nadrzeczu wolontariusze pomagali w organizowaniu gier i zabaw. Dzięki wsparciu firmy MODEL wiele dzieci miało możliwość kolorować sylwety pięknych postaci z bajek o Kubusiu Puchatku, rycerzy, królewny, misie i kwiaty, konstruować i ozdabiać kartonowe budowle zamków i szałasy. Wolontariusze również prowadzili zabawy z chustą integracyjną i malowali twarze dzieci.
© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego