Kajakiem po dolinie Tanwii - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Kajakiem po dolinie Tanwii

DZIAŁALNOŚĆ

Kajakiem po dolinie Tanwii z Fundacją Pomocy Dzieciom "Krzyk"
Modelowe wiedzy zdobywanie przez eksperymentowanie

Data: 12.09.2014
Autor: Agnieszka Neuman - Lipińska

Wspólnie z gronem wolontariuszy podopieczni Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk" brali udział w wakacyjnych zajęciach Klubu Młodych Odkrywców. Dzieci odkrywały różne ciekawostki przyrodnicze, zdobyły podstawy survivalu i pierwszej pomocy przedmedycznej. Odbyły się rajdy, wycieczki, zajęcia nad zalewem Bojary. Jedną z największych atrakcji tegorocznych wakacji z "Krzykiem" był czterodniowy spływ kajakowy doliną Tanwii.  Dzieci były zachwycone, gdy 14 sierpnia wyruszyły na wakacyjną przygodę do Olchowca, gdzie czekało na nie 27 kajaków. Wśród wolontariuszy byli studenci z Warszawy, Opola, Wrocławia, Torunia, Elbląga oraz z Niemiec i Ukrainy.
W sumie popłynęło 62 osoby, z których najmłodszy uczestnik miał 5 lat.
Spływ był okazją do poznania zwyczajów z innych stron świata. Wieczorne ogniska z kociołkiem i śpiew z grą na gitarze i ukulele, wspólne gry i zabawy podczas biwaków, w wodzie i na lądzie służyły integracji międzykulturowej i międzypokoleniowej. Dzieci uczyły się rozbijania namiotów, rozpalania ogniska bez zapałek i przyrządzania wspólnych posiłków oraz stawiania czoła różnym wyzwaniom pogodowym. Po czterech dniach dopłynęli do Ulanowa, gdzie Tanew wpływa do Sanu. Piękno przyrody zachwyciło wszystkich uczestników.

 

zobacz tekst ze zdjęciami


Działania Fundacji są finansowane ze środków Starostwa Powiatowego, firmy Model Opakowania,  oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży i Fundację PZU.


© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego