Fundacja Krzyk na szlakach Malej Ojczyzny - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Fundacja Krzyk na szlakach Malej Ojczyzny

DZIAŁALNOŚĆ
Klub Młodych Odkrywców na szlakach Małej Ojczyzny
Data:17.10.2018
Autor: Agnieszka Neuman - Lipińska
    Fundacja Pomocy Dzieciom Krzyk jest w trakcie realizacji projektu Klub Młodych Odkrywców na szlakach Małej Ojczyzny, dofinansowany przez Starostwo Powiatowe. Młodzi ludzie poznają dzieje najbliższych okolic, odwiedzają skanseny, muzea, dawne sposoby produkcji sit, chleba, masła i oleju. Projekt rozbudza zainteresowanie pięknem świata, a zwłaszcza Małej Ojczyzny, motywuje do nauki o otaczającej nas przyrodzie i miejscach historycznych naszego regionu. Uczestnicy poprzez udział w działaniach projektowych nabywają umiejętności prawidłowego komunikowania się z innymi, asertywności, uczą się korzystać z oznaczeń szlaków, map, kompasu, zasad bezpieczeństwa oraz z urządzeń mobilnych.
W dniach 19-24 sierpnia zorganizowany został obóz w Lipowcu na Roztoczu.  Młodzi ludzie poznawali najpiękniejsze zakątki regionu. Obóz zorganizowany był w gospodarstwie agroturystycznym Polana, z piękną izbą regionalną, ciekawym wystrojem domków na skarpie, winnicą i hodowlą alpak. Piękne położenie gospodarstwa na samej krawędzi Roztocza, sprzyjało wędrówkom po wąwozach lessowych. Można było podziwiać panoramę Puszczy Solskiej, wzgórza z pięknymi widokami oraz rozległe torfowiska. Położenie Lipowca na terenie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego a także w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz obszaru Natura 2000 świadczy o wyjątkowych walorach krajobrazowych tej okolicy. Codziennie odbywały się zajęcia krajoznawcze, wycieczki po Roztoczańskim Parku Narodowym, gry i zabawy ruchowe oraz ogniska i wieczorne gawędy.
Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się siatkówka balonowa na mokro, strzelanie z łuku i budowanie szałasów. Dzięki tym działaniom młodzi ludzie pożytecznie w aktywny sposób spędzali czas wolny, a rekreacja służyła wielopokoleniowej integracji osób z różnych środowisk. Wiele osób poznało piękne zakątki regionu biłgorajskiego.

Zobacz galerię zdjęć:

© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego