Działania Fundacji - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Działania Fundacji

DZIAŁALNOŚĆ

Działania Fundacji Pomocy Dzieciom „Krzyk”

Obecnie Fundacja realizuje 2 projekty: "Tęczowe dzieciństwo"-finansowany przez UM Biłgoraj i "Razem Raźniej" - projekt wolontaryjny sfinansowany z programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
W ramach projektu "Tęczowe Dzieciństwo" odbyła się świąteczna  "Akcja pisanka" - dzieci tworzyły karty świąteczne o tematyce zdrowej, szczęśliwej rodziny, warsztaty bibułkarskie "wiosenne bukiety" które były przekazane sponsorom finansującycm paczki świąteczne.
Podczas wakacji odbyły się półkolonie, podczas których dzieci odwiedziły Straż Pożarną, Poznały Ratowników Medycznych mogły poznać sprzęt niezbędny im do ratowania życia, odwiedzili nas również Policjanci i uczyli zasad bezpieczeństwa na ulicy, pokazali też sprzęt policyjny. Wolontariusze organizowali ciekawe gry i zabawy. Dzieci brały udział w licznych konkursach z nagrodami. Najciekawszy był organizowany co roku "Ogród Talentów", na którym dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności. Wiele z nich dzieci nabyły podczas akcji wakacyjnej. Ogłoszono też konkurs na plakat dotyczący profilaktyki do akcji Dzisiaj nie kupuję - dzisiaj nie sprzedaję". Najciekawsza praca została wydrukowana w ilości 100 sztuk i rozkolportowana po Biłgorajskich sklepach i restauracjach. Autorka plakatu - Karolina Szubiak odebrała nagrodę podczas konferencji w Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju z rąk Wicestarosty Stefana Schodzińskiego.
Podczas wakacji dzieci wspólnie z wolontariuszami uczestniczyli w wycieczce do Górecka Starego i do Florianki. Pan leśniczy zapoznał je z urokami Roztoczańskiej Ziemi, jej fauną i florą z którą. Dzieci ze Stowarzyszenia Stok zaprosiły do swojej świetlicy oraz zorganizowały wspólnie z opiekunami wspaniałe ognisko. Dojazd był dofinansowany z projektu "Razem Raźniej". Wolontariusze podczas wakacji nabywali umiejętności organizacyjne. Pierwszy tydzień wakacji był dla dzieci i młodzieży tak atrakcyjny, że postanowili spotkać się w kolejnym tygodniu. Półkolonie trwały więc dwa tygodnie i były niezwykle inspirujące dla wszystkich. Więzi dzieci i wolontariuszy przetrwały i w roku szkolnym nie raz spotykają się w domach, odwiedzają jeżdżąc do siebie. Wolontariusze natomiast przygotowali ciekawą prezentację z wakacji i przedstawili podczas konferencji dla wolontariuszy w Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju. Teraz szykują się do akcji Mikołajkowej - piszą scenariusz i zbierają rekwizyty do przedstawienia. Poszukują też sponsorów, aby przygotować ok. 150 paczek dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych. W grudniu Mikołajki odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej.

Agnieszka Neuman-Lipińska

© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego