Bezpieczne MODELowe Dzieciństwo - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Bezpieczne MODELowe Dzieciństwo

DZIAŁALNOŚĆ
Data:22.06.2017
Autor: Agnieszka Neuman - Lipińska
 Od marca Fundacja Pomocy Dzieciom Krzyk realizuje projekt dofinansowany przez Firmę Model Opakowania sp. z o.o. pod hasłem Bezpieczne MODELowe Dzieciństwo. Codziennie dzieci mają możliwość spotkać się, rozwiązywać trudne sprawy oraz poznawać zasady bezpieczeństwa w sieci i realizować najskrytsze marzenia.

 Projekt ma za zadanie wspierać bezpieczny wszechstronny rozwój dzieci, zainteresować pięknem świata i rozbudzić motywację do nauki. Dzieci nabywają umiejętności prawidłowego komunikowania się z innymi, asertywności, uczą się zasad bezpieczeństwa w sieci i w codziennym życiu. Organizowane są zajęcia pozalekcyjne rozbudzające kreatywność i wiedzę o świecie. Odbyły się akcje „Pociąg do czytania” wspólnie z FFLZB i Biblioteką z Soli, Bajkowy Dzień Dziecka po Biłgorajsku wraz z Forum Organizacji Pozarządowych i Noc Kultury, gdzie zaaranżowano kącik przy Ławeczce Singera , Integracyjny Dzień Dziecka z Fundacją Kresy 2000, gdzie wolontariusze Fundacji przedstawiali bajkę dla dzieci „Trzy w jednym” według własnego scenariusza. Podopieczni Fundacji odwiedzili również dzieci w Woli Dereźniańskiej, gdzie podczas Pikniku, wspólnych gier i zabaw prezentowali swoje talenty.
W czerwcu odbyła się czterodniowa się wycieczka do Budziarzy gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach plenerowych, m. in. malarskich, fotograficznych, muzycznych, krajoznawczych oraz z jazdy konnej.

Podczas wakacji planowane są codzienne zajęcia w siedzibie Fundacji, 6 lipca odbędzie się Piknik „Bezpieczeństwo wyższy level” przy BCK, na sierpień planowany jest spływ kajakowy. W grudniu jak zwykle szykujemy akcje świąteczne.


Zobacz zdjęcia:

© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego