„Spotkania z innym? – OK!”. O Wizytach Studyjnych w Warszawie - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

„Spotkania z innym? – OK!”. O Wizytach Studyjnych w Warszawie

DZIAŁALNOŚĆ

Wolontariusze Fundacji Pomocy Dzieciom „Krzyk”
na Wizytach Studyjnych w Warszawie

W ramach projektu „Spotkania z innym? OK!”, realizowanego przez Fundację Pomocy  Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju i współfinansowanego z funduszy EOG,
w dniach 11
13 czerwca 2015r.odbywały się Wizyty Studyjne w warszawskich organizacjach pozarządowych. Z każdej szkoły gimnazjalnej, biorącej udział w projekciewytypowano najbardziej aktywne osoby, które pojechały na wizyty studyjne. Młodzi wolontariusze odwiedzali instytucje związane z wolontariatem. Podczas zaplanowanych wizyt odwiedzonych zostało wiele fundacji i innych placówek związanych z wolontariatem. Były to organizacje podejmujące różne działania, głównie z zakresu edukacji obywatelskiej.Wolontariusze mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami Fundacji Dzieci Niczyje, FundacjiCentrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacji Edukacja dla Demokracji.Wśród odwiedzanych placówek znalazły się również takie, których głównym celem jest działalność charytatywna. Młodzież miała okazję zapoznać się z działalnością Ośrodka Biomicus -jednego z czterech działających w ramach Fundacji Zdążyć z Pomocą oraz Fundacji Sedeka. Wolontariusze odwiedzili także główną siedzibę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam szczegółowo zapoznali się z działalnością tej fundacji oraz mieli możliwość spotkać się z prezesem Jurkiem Owsiakiem. Wszyscy uczestnicy wizyt mogli takżeobserwować
pokojową demonstrację w obronie praw człowieka organizowaną przez Amnesty International oraz Helsińską Fundację Praw Człowieka.
„ Podczas tego wyjazdu wiele się nauczyłem. Udział w spotkaniach pozwolił mi zrozumieć, jak ważne jest pomaganie innym i dlaczego warto być wolontariuszem”- stwierdził Bartek.
 We wszystkich tych fundacjach wolontariusze rozmawiali o celach, misjach, działalności, projektach i dotychczasowych osiągnięciach. Wizyty te miały również ukazać młodzieży, że warto podejmować inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej i zachęcić do podejmowania kolejnych wyzwań.


© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego