"Piękni, mądrzy i zdrowi, świat poznawać gotowi" - Fundacja Krzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

"Piękni, mądrzy i zdrowi, świat poznawać gotowi"

DZIAŁALNOŚĆ

W drugim tygodniu sierpnia Fundacja Pomocy Dzieciom Krzyk w Biłgoraju organizuje tydzień wakacji pod hasłem "Piękni mądrzy i zdrowi, świat poznawać gotowi".

Arttkuł z bilgoraj.com.pl


W sierpniu w godzinach od 9.00 do 12.00 odbywają się zajęcia przygotowane przez animatorów Fundacji i wolontariuszy. -Organizację zajęć, zabaw i aranżacji pozostawiliśmy w rękach wolontariuszy. Hasło naszych tegorocznych wakacji w Krzyk-u to "Piękni mądrzy i zdrowi, świat poznawać gotowi" - informuje Agnieszka Neuman - Lipińska Prezes Fundacji.

Fundacja Pomocy Dzieciom KRZYK potrzebuje przede wszystkim wsparcia finansowego. W tym roku Fundacja nie otrzymała grantu z Urzędu Miasta w ramach współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Atrakcje wakacyjne są więc ograniczone. -Potrzebujemy wsparcia, m. in. na wyżywienie dla dzieci oraz nagrody. Mamy chętnych do pracy wolontariuszy oraz zabawki i artykuły piśmiennicze w tym farby, kredki, bloki ze zbiórek w szkołach, wierzę ze znajdą się także darczyńcy, na pewno żadne dziecko, które przyjdzie do KRZYK-u nie zostanie odprawione - zapewnia Lipińska.

Otwarte serce dla dzieci, których rodziny znajdują się w ciężkiej sytuacji społeczno – materialnej ma Firma Model Opakowania. Od lat szwajcarski gigant w dziedzinie opakowań z tektury falistej wspiera przedsięwzięcia organizacji pozarządowych Powiatu Biłgorajskiego. Podczas wakacji w KRZYK-u współfinansował wyżywienie dzieci.- Odpowiedzialny biznes nie może funkcjonować w oderwaniu od problemów społecznych, których negatywne skutki najbardziej odczuwają dzieci. Mając tę świadomość staramy się działać, w taki sposób, by przyczyniać się do polepszenia ich sytuacji, czego dowodem jest nasze zaangażowanie, chociażby w tę akcję. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom organizowanym przez Fundację KRZYK, dzieci z radością i uśmiechem rozpoczną nowy rok szkolny – komentuje Mariusz Całka z Firmy Model Opakowania.
W piątek, 10 sierpnia br. zorganizowany ma zostać także piknik edukacyjny "Sieciaki na wakacjach" połączony z grami i zabawami promującymi bezpieczne korzystanie z Internetu. W tym zakresie KRZYK współpracuje m. in. z Fundacją ORANGE.

Fundacja powstała w 1995 roku. Głównymi jej celami jest materialne wspieranie dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, dysfunkcyjnych, ubogich, mających problem z alkoholem. Otaczanie opieką samotne matki i rodziny, które z powodu utraty pracy znalazły się w kryzysowej sytuacji finansowej i te którym grozi wykluczenie społeczne. Fundacja działa również na rzecz rodzin niepełnych, matek samotnie wychowujących dzieci oraz innych osób potrzebujących. Zajmuje się działalnością oświatową i kulturalną na rzecz dzieci i młodzieży z wyżej wymienionych rodzin, organizując miedzy innymi kursy komputerowe, warsztaty plastyczne, koncerty, wycieczki, półkolonie letnie i zimowe czy wieczory z Mikołajem. Cyklicznie także, wraz ze sponsorami, funduje wyprawki szkolne i pomoc przedświąteczną potrzebującym rodzinom.bilgoraj.com.pl objął impreze patronatem medialnym.

© Adam Głaz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego